سایت جامع تحقیقات
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

دانلود تحقیق زينت و عطر و آرايش زن در خانه با فرمت ورد

دانلود تحقیق زينت و عطر و آرايش زن در خانه با فرمت ورد

 

فرمت ورد قابل ویرایش

شامل: 36 صفحه

 

طرح تفصيلي تحقيق

تعريف موضوع :

عطر و خوشبويي (خوشبو بودن) همواره دلپسند و دلنشين مردم ايران زمين بوده است و چنين دلبستگي اي نه فقط برخاسته از روح زيبايي شناسي ايران است بلكه اساس ريشه‌ي در دين رسمي دوره‌ي پيش از اسلام يعني دين زرتشتي دارد.

و در لغت « پيراستن» مصدر فعلي به معني تراش دادن- بريدن كم كردن و از بين بردن نام هم واري هاي چيزي است براي خوشنما كردن مانند زدن موي سر انسان، و« پيرايش» اسم مصدر به همان معنا است و « پيرا» به معني زينت دهنده از راه كاستن است.

آراستن به معني مطلق زينت دادن و زيور دادن و خوشنما گردانيدن را مي دهد.

علت انتخاب و اهميت و فايده‌ي موضوع :

به خاطراهميت عطر و دلبستگي روح ايراني به بوي خوش برخاسته از فطرت زيبايي خواهي اوست و همچنين اهميت آرايش كردن زن در خانه كه در روايات زيادي به آن تأكيد شده است و به همين دليل است كه اسلام به زن مي گويد:‌ « روانيست زن شوهردار لحظه اي بدون زينت باشد.

پيشينه‌ي موضوع :

اين تحقيق برگرفته ا زكتابهايي نظير تاريخ عطر در ايران نوشته‌ي شهره انصاري، بهشت خانواده نوشته دكتر جواد مصطفوي آيات و روايات كتاب فرهنگ سخنان حضرت زهرا(ص) نوشته محمد دشتي، كتاب همراه با نماز نوشته محسن قرائتي، كتاب زيبا پرستي در عرفان اسلامي، تأليف دكتر علي اكبر افراسياب پور و كتاب آئين بهزيستي اسلام جلد اول از دكتر احمد صبورا رد وبادي مي باشد كه خود نيز با افزودن يا كم كردن مطالبي به هر چه زيباتر كردن تحقيق تلاش كرده ام.

فرضيه :

در حديثي از امام صادق (ع) آمده است كه مي فرمايند : سزاوار نيست كه زن هيچ گاه بدن خود را بدون زينت گذارد اگر چه با آويزان كردن گردنبندي باشد و سزاوار نيست كه دست زن بدون رنگ باشد اگر چه با كمي حنا باشد.

از اين حديث بر مي آيد كه آرايش كردن زن در خانه تأثير فراواني بر روي مرد خواهد گذاشت و به طوري كه بارها مشاهده كرديم كه زينت زن در خانه باعث آرامش و برطرف شدن پاره اي از بدرفتاري هاي مرد مي شود به طوريكه در مكتب جمال زن به عنوان يكي از زيباترين مظاهر الهي مطرح مي شود در طول اين نوشته از ديدگاه آيات و روايات به اين نكته اشاره خواهد شد كه زينت كردن فقط مخصوص همسر و در داخل خانه بايد باشد.

سوال اصلي :

آيا عطر و آرايش زن در خانه اثر مثبتي دارد؟

سوال فرعي :

تاريخچه عطر در ايران چگونه بوده است؟ خودآرائي باطني و ظاهري چه فرقي با هم دارند؟

عطر و آرايش زن در خانه بر شخصيت وي و همسرش تاثيري دارد يا خير؟

ديدگاه اسلام در مورد خودآرائي چيست؟

تعريف زيبايي چيست ؟

آيا بهداشت خانواده هم شامل آرايش زن در خانه مي شود يا خير؟

مفروض :

عطر و آرايش كردن زن يكي از راه هايي است كه موجب مي شود همسرش به او علاقمند تر و از كنار بودن بازنش احساس رضايت كند و خانه را به بهشتي تبديل كند كه در جامعه‌ي امروزي بيشتر زنان جوان و نوعروس براي جلب رضايت همسرانشان اين كار را انجام ميدهند.

روش تحقيق :

علي و تحليلي بوده است و روش گردآوري مطالب از طريق كتابخانه اي و به روش (فيش) برداري است.

مقدمه :

«در حديثي از امام صادق (ع) آمده است : سزاوار نيست كه زن هيچگاه بدن خود را بدون زينت گذارد اگر چه با آويزان كردن گردنبندي باشد و سزاوار نيست كه دست زن بدون رنگ باشد اگر چه با كمي حنا باشد و اگر چه آن زن پير و كنهسال باشد.»


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file33_1726639_8316.zip22.8k