سایت جامع تحقیقات
پشتیبانی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت داشتن هرگونه سوال راهنمایی و پشتیبانی میتوانید با ایمیل sellfile2016@gmail.com در تماس باشید

دانلود پاورپوینت دوره ایلخانی مصادف با حکومت غازان خان

دانلود پاورپوینت دوره ایلخانی مصادف با حکومت غازان خان

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت دوره ایلخانی مصادف با حکومت غازان خان

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 41

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

 

غازان خان ایلخان مغول

 

«703 - 694ق / 1330 - 1295 م»
با دستگیری و قتل بایدو در ذی القعده 694 ق / اکتبر 1295 م، غازان خان، در ذی الحجه 694 ق / اواسط اکتبر 1295 م ایلخان مغول شد و چون به تشویق امیر نوروز، پیش از عزیمت به جنگ با بایدو اسلام آورده بود(دو احتمال مطرح است یا به خاطر تمایل خودش به دین اسلام یا برای جلب حمایت مردم) در همان آغاز حکومتش تمام حکام و عمال مغول را به قبول اسلام ترغیب یا الزام کرد. غازان که پس از قبول دین اسلام نام محمود بر خود گذاشت ، در قلمرو خود به ایجاد نظم، امنیت و وضع قواعد و مبانی عادلانه اهتمام بسیار به جا آورد.
به طوری که مجموعه قوانینی تحت یاسای غازانی تهیه کرد که ملاک عمل دیوانیان باشد. غازان در تختگاه خود تبریز، دستور داد تا تمامی معابد بت پرستان و همچنین کلیساهای مسیحی و کنیسه‏های یهودیان را ویران سازند.
 
 
 
 
 
 
پادشاهی غازان خان، فصل جدیدی در حکومت ایلخانان
غازان بعد از اقامت مختصری در تبریز به قراباغ رفت و در آنجا قوریلتائی تشکیل داده و از شاهزادگان و خوانین مغول به سلطنت خود تائید گرفت وبار دیگر جلوس کرد وعنوان سلطان اختیار کرد وجشن بزرگی ترتیب داد.
غازان، صدر جهان زنجانی را صاحب دیوان کرد و امیر نوروز را منصب امیر الامرایی داد.امیر خواستار تغییر شکل مهرهای سلطنتی و دیوانی شد.تا این زمان مهرها چهار گوش بود و کلماتی به زبان ایلغوری بر آنها حک می شد.دستور داده شد تا مهرها مدور ساخته شود و نام خدا و رسول به خط فارسی بر آنها نقش بندد.بر سر نوشته ها و مراسلات سلطنتی و دیوانی نیز کلمات (الله اعلی)نوشته شد. وبدین ترتیب دین اسلام در تشکیلات اداری رسمیت یافت. اما اسلام آوردن او مورد پسند عده‏ای از امراء و شاهزادگان مغول واقع نشد به همین دلیل او خود را به قتل عده زیادی از این مخالفان ناچار یافت. با آغاز پادشاهی غازان، دوران جنگهای داخلی و خانوادگی ایلخانان که پس از مرگ ارغون شروع شده بود، پایان یافت. دورانی که خرابی و ویرانیهای زیادی به بار آورده بود.

 

و...

 

 

 

 دانلود پاورپوینت دوره ایلخانی مصادف با حکومت غازان خان، پاورپوینت دوره ایلخانی مصادف با حکومت غازان خان،وره ایلخانی،حکومت غازان خان،


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file52_2002354_8779.zip981.4k